BIKE ŠKOLA

Jízda po uměle vybudovaných stezkách - trailech nebo po náročnějších lesních trasách vyžadují jisté dovednosti na kole. Jízdu na kole si mnohem více užiješ, když budeš umět správně projíždět zatáčky, terénní nerovnosti a technické pasáže. Pokud si chceš tyto dovednosti osvojit, můžeš se přihlásit do naší Bike školy. Je určená jak pro začátečníky, kteří teprve na trailech začínají. Tak i pro ty, co už na trailech jezdí dlouho, ale pořád se chtějí zdokonalovat.

SKUPINOVÉ KEMPY

Jsou určené pro ty, kteří s jízdou po trailech teprve začínají nebo pro ty, co už na trailech jezdí dlouho, ale neví jak na to. Naučí se jak se na kole správně pohybovat, brzdit, projíždět zatáčky, přejíždět různé překážky a dropy. Pokud budete tyto dovednosti zvládat posuneme se k pokročilejším dovednostem jako čtení stopy v těžším terénu, jízda po zadním kole, skoky a bunny-hop. Skupinové kempy probíhají v těchto lokalitách.

Bikepark Peklák
Singletrail Moravský Kras
Bike Aréna Vsetín


INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA

Program individuální výuky vychází ze skupinových kempů. Je ale přizpůsobena úrovni dovedností a přání klienta. Výuka může být všeobecná nebo zaměřená na konkrétní dovednosti. Individuální výuka probíhá převážně mimo víkendy na výše zmíněných lokalitách. Je možné si individuální výuku domluvit i v jiných lokalitách.
BACKCOUNTRY

Víkendový přejezd zapomenutými Rychlebskými horami. Za dva dny zvládneme bezmála 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s osobními věcmi a teplým jídlem. Trasa bude začínat a končit na základně Rychlebských stezek a pojede se směrem od Smrku až po Borůvkovou horu. 

Více informací


VÝJEZDY

Pojeďte s námi na naše oblíbené lokality. Zajistíme dopravu i s koly a ubytování. Výjezdy jsou vhodné pro ty z vás, kteří už s námi absolvovali nějakou výuku. Na výběr jsou následující lokality.

Bikepark Semmering
Finale LigureSEMINÁŘ

Součástí víkendových kempů je seminář Nastavení, údržba a základní servis kola. Na semináři se dozvíte jak si kolo správně nastavit, nafoukat správné tlaky, namazat, opravit defekt, nýtovat řetěz nebo třeba vyměnit brzdové destičky. Vše si můžete sami vyzkoušet na vlastní kůži. Na semináři je rovněž velký prostor pro vaše dotazy.PROGRAM PRO RODINY, ŠKOLY A FIRMY

Nabízíme program pro rodiny, základní a střední školy, dětské domovy a firemní teambuilding. Akce se konají v kempu Olšovec a na přilehlém Singletrailu Moravský kras. Program je podobný jako u víkendových kempů. Není problém Vám vymyslet individuální program přímo podle Vašich představ. Můžeme zajistit i půjčení kol pro děti i dospělé.

Více informací

BUDOVÁNÍ TRAILŮ A SKILLSCENTER

Mimo výuku budujeme traily, pumptracky a skillscentra. Traily budujeme tak, aby byly trvale udržitelné a zábavné. Skillscentra a pumptracky slouží k nácviku různých situací a překážek na trailech. Vhodné jsou pro děti i dospělé. V případě zájmu můžeme navrhnout Pumptrack nebo traily, připravit potřebnou dokumentaci a podílet se a dozorovat jeho výstavbu.

Více informací

Často kladené otázky

  • Můžu výuku absolvovat i na pevném kole?
   Traily v Singletrail Moravský Kras a Super Folw v Rychlebských stezkách se dají absolvovat na pevném kole. Pokud chcete trénovat technické pasáže v těžším terénu a na kamenitých trailech, celoodpružené kolo bude lepší volba a nebude překážkou ani na hladkých trailech. 
  • Na kole jezdím už hodně dlouho i traily vyšší obtížnosti a chci se naučit skákat. Občas mám ale pocit, že kolo nemám úplně pod kontrolou. Mám se přihlásit na Základní nebo Pokročilý kemp?
   Abych mohl trénovat pokročilé dovednosti jako třeba skoky potřebuji mít základní dovednosti opravdu zažité. Proto pokud nemám kolo pořád pod kontrolou, vždy doporučuji začít od Základů. Pokud mám základy správně zvládnuté, pokročilé dovednosti se učí snáz.
  • Chtěla bych se přihlásit na kemp, ale nevím jestli do Základního nebo Ladies. Jezdím s klukama a něco jsem od nich okoukala, v těžším terénu si nejsem ale vůbec jistá.
   Ladies kemp je určen pro ženy, které bojují hlavně se strachem. V tomto typu kempu se klade důraz na získávání jistoty na malých překážkách ve Skills centru u Základny. Do základního kempu se mohou přihlásit i ženy. Tam se už více řeší správná technika průjezdu překážek.
  • Mám dítě 10 - 15 let můžu ho přihlásit do Základního kempu?
   Skupinové kempy jsou určené pro dospělé a v Singletrail Moravský Kras i pro starší děti. Děti a dospělý se učí různou rychlostí, děti se taky rychleji unaví. Pro děti jsou k dispozici Dětské kempy a individuální výuka.
  • Můžu darovat výuku někomu jako dárek?
   Ano, stačí napsat do poznámky, že se jedná o dárek a jméno obdarovaného. Dárkový poukaz pošleme na zadaný e-mail.