BIKE ŠKOLA

Jízda po uměle vybudovaných stezkách - trailech nebo po náročnějších lesních trasách vyžadují jisté dovednosti na kole. Jízdu na kole si mnohem více užiješ, když budeš umět správně projíždět zatáčky, terénní nerovnosti a technické pasáže. Pokud si chceš tyto dovednosti osvojit, můžeš se přihlásit do naší Bike školy. Je určená jak pro začátečníky, kteří teprve na trailech začínají. Tak i pro ty, co už na trailech jezdí dlouho, ale pořád se chtějí zdokonalovat.

Proč se přihlásit do naší Bike školy

Sám nemám rád velké akce se spoustou doprovodného programu. Proto i moje kempy jsou zaměřeny na to nejdůležitější - užít si super den na kole v krásné přírodě s partou skvělých lidí a při tom všem se naučit nové dovednosti. Výuka vždy probíhá v malé skupině, kde se mají možnost účastníci navzájem poznat a spřátelit se v reálném světě. Instruktor se jim může věnovat individuálně. Každý se pak může zlepšovat podle svého tempa. Kladu velký důraz na vypilování základních technik ovládání kola. Tyto základy využijete při každé vyjížďce na kole, ale i k tréninku pokročilých dovedností jako skákání a překonávání větších překážek. Na své si přijdou jak ostřílení bajkeři, tak i ženy nepolíbené jízdou po trailu.

SKUPINOVÉ KEMPY

Jsou určené pro ty, kteří s jízdou po trailech teprve začínají nebo pro ty, co už na trailech jezdí dlouho, ale neví jak na to. Naučí se jak se na kole správně pohybovat, brzdit, projíždět zatáčky, přejíždět různé překážky a dropy. Pokud budete tyto dovednosti zvládat posuneme se pokročilejším dovednostem jako čtení stopy v těžším terénu, jízda po zadním, skoky a bunny-hop. Skupinové kempy probíhají v těchto lokalitách.

Rychlebské stezky
Singletrail Moravský Kras
Bike Aréna Vsetín

INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA

Program individuální výuky vychází ze skupinových kempů. Je ale přizpůsobena úrovni dovedností a přání klienta. Výuka může být všeobecná nebo zaměřená na konkrétní dovednosti. Individuální výuka probíhá převážně mimo víkendy na výše zmíněných lokalitách. Je možné si individuální výuku domluvit i v jiných lokalitách.BACKCOUNTRY

Víkendový přejezd zapomenutými Rychlebskými horami. Za dva dny zvládneme bezmála 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s osobními věcmi a teplým jídlem. Trasa bude začínat a končit na základně Rychlebských stezek a pojede se směrem od Smrku až po Borůvkovou horu. 

Více informací

PROGRAM PRO RODINY, ŠKOLY A FIRMY

Nabízíme program pro rodiny, základní a střední školy, dětské domovy a firemní teambuilding. Akce se konají v kempu Olšovec a na přilehlém Singletrailu Moravský kras. Program je podobný jako u víkendových kempů. Není problém Vám vymyslet individuální program přímo podle Vašich představ. Můžeme zajistit i půjčení kol pro děti i dospělé.

Více informací

REALIZACE SKILLSCENTRA

Různých trailů a trailových center neustále přibývá. Naším cílem je naučit dospělé i děti na těchto trailech jezdit tak, aby to pro ně bylo bezpečné a hlavně zábavné. K nácviku různých situací a překážek na trailech je Skillscentrum velice dobrým nástrojem. Je i vhodným doplňkem stávajícího Pumptracku. V případě zájmu můžeme navrhnout Pumptrack, připravit potřebnou dokumentaci a dozorovat jeho výstavbu.

Více informací

Často kladené otázky

  • Můžu výuku absolvovat i na pevném kole?
   Traily v Singletrail Moravský Kras a Super Folw v Rychlebských stezkách se dají absolvovat na pevném kole. Pokud chcete trénovat technické pasáže v těžším terénu a na kamenitých trailech, celoodpružené kolo bude lepší volba a nebude překážkou ani na hladkých trailech. 
  • Na kole jezdím už hodně dlouho i traily vyšší obtížnosti a chci se naučit skákat. Občas mám ale pocit, že kolo nemám úplně pod kontrolou. Mám se přihlásit na Základní nebo Pokročilý kemp?
   Abych mohl trénovat pokročilé dovednosti jako třeba skoky potřebuji mít základní dovednosti opravdu zažité. Proto pokud nemám kolo pořád pod kontrolou, vždy doporučuji začít od Základů. Pokud mám základy správně zvládnuté, pokročilé dovednosti se učí snáz.
  • Chtěla bych se přihlásit na kemp, ale nevím jestli do Základního nebo Ladies. Jezdím s klukama a něco jsem od nich okoukala, v těžším terénu si nejsem ale vůbec jistá.
   Ladies kemp je určen pro ženy, které bojují hlavně se strachem. V tomto typu kempu se klade důraz na získávání jistoty na malých překážkách ve Skills centru u Základny. Do základního kempu se mohou přihlásit i ženy. Tam se už více řeší správná technika průjezdu překážek.
  • Mám dítě 10 - 15 let můžu ho přihlásit do Základního kempu?
   Skupinové kempy jsou určené pro dospělé a v Singletrail Moravský Kras i pro starší děti. Děti a dospělý se učí různou rychlostí, děti se taky rychleji unaví. Pro děti jsou k dispozici Dětské kempy a individuální výuka.
  • Můžu darovat výuku někomu jako dárek?
   Ano, stačí napsat do poznámky, že se jedná o dárek a jméno obdarovaného. Dárkový poukaz pošleme na zadaný e-mail.