BACKCOUNTRY

Víkendový přejezd zapomenutými Rychlebskými horami. Za dva dny zvládneme bezmála 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s osobními věcmi, teplým jídlem a studenou sprchou. Trasa bude začínat a končit na základně Rychlebských stezek. Pojede se od Smrku až po Borůvkovou horu.

Cílem Backcountry je otestovat svou fyzickou zdatnost, vychutnat si nádherné přírodní sjezdy a užít si pobyt v přírodě. Pojede se v klidném tempu a pouze za dobrého počasí. Účast na elektrokole není povolena.

Průběh Backcountry

Sraz bude v 8:00 na Základně Rychlebských stezek u vapky, kde bude stát černý pick-up. Do něj si dáte osobní věci, karimatku a stan popřípadě hamaku. Odjezd ze základny bude v 9:00. Sebou si povezete jen batoh se svačinou a pitím. Před polednem půjdeme na oběd v Horní Lipové. Následující trasa z Ramzové až po Hraničky je velice fyzicky náročná. Čekají nás nespočet prudkých a technický výjezdů, které prověří tvoji fyzickou kondici, následovanými skvělými a prudkými sjezdy z hrabanky a kořenů. Je proto vhodné umět kolo v takové terénu správně ovládat. V technických pasážích si řekneme ideální průjezdy. Po cestě budeme míjet studáneky, kde si nabereme vodu.

Nocoviště bude nedaleko bývalé osady Hraničky. Přijedeme tam kolem 19té hodiny. Tam bude přistavené auto s vašimi věcmi. Nachystané bude i teplé jídlo a vychlazené pivko. Po jídle postavíme stany a budete mít možnost dát si studenou sprchu. Poté rozděláme oheň a na něm ohřejeme klobásky, špekáčky nebo hermelín. Na snídani budou vajíčka, párky, rohlíky se sýrem a šunkou a domácí buchta. Pokud nemůžete fungovat bez ranní kávy, vezměte si ji sebou. Po snídani sbalíme stany a v 9 budeme odjíždět.

Druhý den už nás čeká výrazně méně prudkých stoupání. Podle fyzické kondice účastníků můžeme z trasy vynechat Borůvkovou horu a její okolí. Kromě krásných koutů přírody budeme míjet malý lesní bar, skalní útvar Čertovy kazatelny, zříceninu hradu Rychleby a Tančírnu v Račím údolí. Po cestě budeme opět míjet několik studánek. Příjezd na Základnu bude kolem 16té hodiny.

Termíny Backcountry 2020

18. - 19. července
22. - 23. srpna

Přihlášení na Backcountry a jeho cena

Na Backcountry se můžete přihlásit v sekci registrace. S dalšími dotazy se můžete obrátit na info@byt-lepsi.cz. Cena Backcountry je 1 800,- Kč na osobu. V ceně je zahrnut příspěvek na údržbu Rychlebských stezek. Po ukončení Backcountry Vám pošleme odkaz na fotky a videa pořízené během Backcountry.

Potřebná výbava:

  • Horské kolo v bezvadném stavu

  • Helma, rukavice

  • Náhradní duše, pumpička, lepení a montpáky

  • Nýtovačka, rychlospojka, náhradní patka

  • Rezervoár na vodu min 2 l

  • Nainstalovaná aplikace Mapy.cz 

  • Lékárnička

  • Powerbanka

  • Stan, spacák, karimatka

  • Taška s oblečením