RYCHLEBSKÉ STEZKY

Bike škola v Rychlebských stezkách nabízí různé víkendové kempy a individuální výuku. Naučíme Vás dovednosti potřebné k zvládnutí jízdy po těchto trailech. V náročnějších místech si vysvětlíme a ukážeme ideální průjezd, který si poté několikrát vyzkoušíte. Nechybí zpětná vazba, co Vám už jde a na čem je potřeba ještě zapracovat. Ve skupině je nejvýše 7 účastníků.

Víkendové kempy

Základní kemp

Je určen pro ty, kteří s jízdou po trailech teprve začínají nebo pro ty, co už na trailech jezdí dlouho, ale neví jak na to. Naučí se jak se na kole správně pohybovat, brzdit, projíždět zatáčky, přejíždět malé překážky a dropy.
První den se projíždí SuperFlow a druhý den kamenité traily Tajemný, Velryba a Sjezdy.
Po absolvování kempu zvládnete správně a bezpečně projet všechny naše traily kromě Walesu a jim podobné.

Ladies kemp

Obdoba Základního kempu určeného pouze pro ženy.
Důraz je kladen na pomalé odbourávání strachu ve Skills centru a na lehkých překážkách. Celý kemp probíhá v pohodovém tempu.

Pokročilý kemp

Je pro ty, kteří už mají základní techniky zažité a chtějí lépe zvládat náročnější úseky. Učí se pokročilé prvky, jako bunny-hop, skákání, rychlejší čtení terénu a volba nejrychlejší stopy. První den se projíždí SuperFlow, druhý den se tráví na vybraných těžkých trailech. Po absolvování kempu budete schopni využít maximálně potenciál našich trailů i jejich okolí a naučíte se lépe číst terén před vámi.

Termíny víkendových kempů 2020


Přihlášení na kemp a jeho cena

Přihlásit a obrátit se na nás s dalšími dotazy můžete na bikeskola@rychlebskestezky.cz. Při registraci, prosím, uvádějte vaše telefonní číslo a napište nám, co byste se na kempu rádi naučili. U dětí uvádějte i jejich věk.

Cena za osobu na dva dny kempu je 2 600 Kč. Platí se v infocentru před začátkem kempu kartou nebo v hotovosti. Za cenu 1 400 Kč je možné se zúčastnit pouze prvního dne.

V ceně je zahrnuta jen výuka a příspěvek na údržbu trailů. Po ukončení kempu Vám pošleme odkaz na fotky a videa pořízené během kempu. Všichni účastníci kempu mají slevu ve výši 5% na nákup v Infocentru Rychlebských stezek po dobu trvání kempu. 

Program kempu

09:45 - 10:00  Sraz před Základnou, úvod kempu, nastavení kola
10:00 - 11:30    Výuka ve Sklills Centru u Základny
11:30 - 12:00    Přestávka na Základně
12:00 - 17:00   Výuka na trailech (druhý den končí v 16:00)
19:00 - 20:00  Zhodnocení dne a přednáška Údržba a nastavení kola (dobrovolné)

Co s sebou

Kemp se dá absolvovat i na pevném kole, ale na kamenitých trailech nebude jízda tak komfortní. Během výuky je povinné mít neustále nasazenou helmu a rukavice. Doporučujeme chrániče kolen, které přidají na jistotě ve Skills centru i v těžším terénu. Chrániče lze na dobu kempu půjčit. Pedály je vhodné zvolit ty, na které je člověk zvyklý a bude na nich jezdit i v budoucnu. Mělo by se jednat buď o platformové pedály s piny nebo o nášlapné pedály SPD. Na pokročílé kempy je možné si vzít integrální přilbu.

Do batohu se vezměte dostatek vody, nějakou rychlou svačinu ve formě tyčinky nebo ovoce a náhradní kus oblečení. Vhodné je mít s sebou věci na opravu případného defektu.

Individuální výuka

Program individuální výuky vychází z kempů, ale je přizpůsobena úrovni dovedností a přání klienta. Individuální výuku je možné sjednat na bikeskola@rychlebskestezky.cz kdykoliv mimo termín víkendových kempů a minimálně týden před plánovaným termínem.

Instruktoři Bike školy na Rychlebských stezkách

Lukáš Březina - Základní kemp, Individuální výuka
Několik let patřil do týmu rychlebských trailbuilderů, jenž byl denně na stezkách a na vlastní ruce zná každý metr trailů. Díky svému zaměření na XC, maratony a enduro se Lukáš specializuje na výkonnostní pojetí jízdy a využívání tradičních technik jízdy v terénu při vytrvalostním nasazení.

Natálie Boubelová - Ladies kemp
Natálie si zamilovala Rychlebské stezky po absolvování Rychlebského endura v roce 2013. Pracovala 2 roky na základně Rychlebských stezek, každý den byla na trailech a díky tomu preferuje techničtější pasáže mezi kameny a kořeny. Natálie se zaměřuje na výuku žen, kterým pomáhá zbavit se strachu z těžšího terénu.

Ondra Hoigr - Pokročilý kemp
Místní shaper, autor některých sekcí Superflow. Bikrosař a fourcrosař, který se v současnosti věnuje i závodnímu sjezdu a kromě Rychlebských stezek je podepsán například i pod Bike parkem Kouty. Kromě bikerské činnosti je držitelem instruktorských licencí pro výuku snowboardingu, kiteboardingu a windsurfingu a má mnohaleté zkušenosti s výukou sportu.

Tomáš Marčík - Pokročilý kemp
Rychlebské stezky a okolí má v oblibě od počátku vzniku trailů pod Sokolím vrchem. Jako aktivní účastník enduro závodů čerpá ze zkušeností získaných na sjezdových závodech v ČR i v zahraničí. V oblibě má technicky náročné traily a využití rychlosti k jejich hladkému překonání.

Půjčovna kol Rychlebské stezky

Základna Rychlebských stezek nabízí půjčení celoodpružené a pevné kola značky GT. Rezervovat si je můžete na online rezervatoru.

Mapa trailů