O NÁS

Jmenuji se Lukáš Březina a pocházím z Olomouce. Odmala jsem vyzkoušel několik sportů, ale nejvíc mě uchvátilo horské kolo. Také jsem měl představu pracovat venku, ideálně v lese, a dělat něco, co má smysl.

Proto jsem se na podzim roku 2013 přihlásil na školení IMBA Trail Solutions konané na Rychlebských stezkách. Jednalo se o první trailbuilderské soustředění v Čechách, které organizovala ČEMBA ve spolupráci s mezinárodní IMBA. Šlo o čtyři dny nabyté teorii i praxí ve stavění trailů 
a jeho legislativou.

Stavění trailů a jejich údržba zapadala do mé vize. Proto jsem na jaře 2014 kontaktoval Pavla Horníka, jestli bych mohl pracovat na Rychlebských stezkách. Ten mou nabídku přijal a já se stal Trailbuilderem. Na trailech jsem pracoval s Ondrou Hoigrem, se kterým jsem po práci jezdil na traily. Předal mi několik užitečných rad, které mé jezdecké schoposti posunuly o značný kus dopředu a já se stal Bikerem.

V roce 2015 otevřel na Rychlebských stezkách Bike školu Dušan Mihalečko, který zde začal uplatňovat poznatky získané z Kanady. Měl jsem možnost účastnit se jeho kempů a občas mu pomáhat s organizací. Přitom jsem pozoroval, jak zábavnou formou předává své zkušenosti dalším lidem. Byla to další činnost, která zapadala do mé vize. V červenci jsem se proto přihlásil na kurz Instruktor a průvodce horské a terénní cyklistiky na Palackého univerzitě v Olomouci a stal se Instruktorem. Rok poté si Dušan otevřel Bike školu na Trutnov trails a já po něm přebral Bike školu na Rychlebských stezkách, kterou mám na starosti dodnes.

V lednu roku 2018 jsem v Terezíně absolvoval školení trenérů cyklistiky skupiny C od Českého svazu cyklistiky a stal Trenérem. Od této sezóny mám kempy nejenom na Rychlebských stezkách, ale také na Singletrail Moravský kras a Bike Aréna Vsetín.

Chci ti představit Natálii Boubelovou. Má velice podobnou vášeň ke kolu a pohybu v přírodě jako já. Předávání zkušeností a radosti z jízdy ji velice baví. Níže je pár slov, které o sobě napsala.

Pohybuji se v cyklistickém světě již od roku 2008. Začínala jsem jako XC závodník, pak mě to víc táhlo k maratonům a nakonec mě okouzlilo enduro, kterému se věnuji od roku 2013. Na celopéru jsem seděla sotva 3 týdny a už jsem se přihlásila na Rychlebské enduro.

Celý rok 2016 a 2017 jsem strávila na Základně RS. Místní traily znám kamínek po kamínku.

V lednu 2018 jsem absolvovala školení od českého svazu cyklistiky v Terezíně. Stal se ze mě trenér cyklistiky skupiny C. V roce 2019 jsem absolvovala kurz Instruktor a průvodce horské a terénní cyklistiky na Palackého univerzitě v Olomouci.

Další do party je Michal Hubálek, který má na svědomí projekt jedemlesem.cz. Prožil toho už spoustu a má zkušeností na rozdávání.

Michal se zaměřuje na malé bikery. Sám má doma dva mladé bajkerky, kteří jezdí každý den na kole. Mezi jeho záliby patří i vaření.

Má za sebou pořádání několikadenních sportovních kempů pro děti a mládež zaměřené na cyklistiku.

Jeho přístup ke kolu je totožný s naším. Kolem se baví a  tuto radost chce předávat dál.