BLOG INSTRUKTORA

Během výuky nebo i mimo ni dostávám spoustu dotazů ohledně kol. Tak jsem se rozhodl na některé z nich odpovědět tady na Blogu.

K mountainbiking strach patří. Tento sport spojuje fyzické předpoklady
a psychické odhodlání jedince. V posledních letech se zvyšuje technická náročnost tratí a s ní musí růst i mentální příprava, která se odehrává v hlavě.

Správný tlak v pláštích ovlivňuje jízdní vlastnosti. Když je tlak vyšší, pláště nedrží stopu. Když je tlak nižší, hrozí cvaknutí duše nebo svléknutí pláště.

Potřebuji udělit kolu energii aby přední kolo nepadalo hned za hranou dolů, ale ještě chvíli pokračovalo v přímém směru. Cílem je dopadnout za hranu dropu oběma kolama současně.

Na novou sezónu jsem na svém Enduru vyměnil vzduchový tlumič Öhlins STX22 za pružinový Öhlins TTX. Nový tlumič jsem samozřejmě jel hned projet. V tomto článku se dovíte jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Dostávám od vás spoustu pozitivní zpětné vazby, za což vám děkuji. Jednou za čas, ale dostaneme hodně konkrétní. S jednou takovou se chci podělit. Mám za to, že je to lepší než jakákoli reklama.

Při výuce občas narazíme na pojmy, které někteří neznají. Proto na této stránce najdete popsané prvky, které můžete na trailu potkat.

Při výuce se dost často setkáváme s tím, že klienti neví, jak si správně nastavit tlak ve vidlici a tlumiči. Níže jsem sepsal základní kroky ke správnému nastavení.

V dnešní době toho na kole chceme mít co nejmín. Zároveň, ale potřebujeme vozit nějaké nářadí na opravu případných defektů nebo jiných závad. Proto vám chci představit jednu vychytávku z dílny značky Specialized.

Tímto chci reagovat na článek z Českotřebovského deníku ze dne 11. dubna. Od roku 2014 se podílím na údržbě a stavbě trailů v lokalitách jako jsou Rychlebské stezky, Singletrail Moravský kras a nyní areál Peklák. Chci vám tedy přiblížit jak taková stavba a údřžba trailů probíhá.

Měl jsem možnost otestovat nové Endurko od Specialized. Tímto chci poděkovat Planetbikes Vsetín za půjčení tostovacího kola. Již několik let jezdím na Specialized Enduro modelový rok 2016. Takže budu porovnávat hlavně tyto dvě kola.