BLOG INSTRUKTORA

Během výuky nebo i mimo ni dostávám spoustu dotazů ohledně kol. Tak jsem se rozhodl na některé z nich odpovědět tady na Blogu.

Při naší výuce má vždy velký úspěch trenažer na manuál. Spoustu lidí se o něj zajímá, tak jsem vám zde sepsal vše potřebné informace. Dozvíte se jak si sestavit trenažer, jak ho technicky zvládnout, k čemu je takový manuál dobrý a kde ho využiji.

Zpětná vazba

20.08.2020

Dostávám od vás spoustu pozitivní zpětné vazby, za což vám děkuji. Jednou za čas, ale dostaneme hodně konkrétní. S jednou takovou se chci podělit. Mám za to, že je to lepší než jakákoli reklama.

Při výuce se dost často setkáváme s tím, že klienti neví, jak si správně nastavit tlak ve vidlici a tlumiči. Níže jsem sepsal základní kroky ke správnému nastavení.

V dnešní době toho na kole chceme mít co nejmín. Zároveň, ale potřebujeme vozit nějaké nářadí na opravu případných defektů nebo jiných závad. Proto vám chci představit jednu vychytávku z dílny značky Specialized.

Tímto chci reagovat na článek z Českotřebovského deníku ze dne 11. dubna. Od roku 2014 se podílím na údržbě a stavbě trailů v lokalitách jako jsou Rychlebské stezky, Singletrail Moravský kras a nyní areál Peklák. Chci vám tedy přiblížit jak taková stavba a údřžba trailů probíhá.

Měl jsem možnost otestovat nové Endurko od Spešlu. Tímto chci poděkovat Planetbikes Vsetín za půjčení tostovacího kola. Již několik let jezdím na Specialized Enduro modelový rok 2016. Takže budu porovnávat hlavně tyto dvě kola.

I letos vystavujeme Dárkové poukazy na naši výuku. Pokud chcete někomu věnovat dárek, díky kterému bude lepší, napište na info@byt-lepsi.cz a my Vám poukaz vystavíme.

Již nějakou dobu jezdím bez duší a rozdíl oproti duši je opravdu znát. Hlavní výhodou bezdušového systému je, že můžete kola nahustit na nižší tlak než s duši. Nehrozí vám cvaknutí duše o nějakou ostřejší hranu. Malé píchnutí pláště zase vyřeší tmel, který je v plášti a případné trhliny zacelí. Tím jak je v plášti menší tlak, je víc plastický...

Na Youtube je spousta videí, ale tohle video přesně vystihuje naši vášeň ke kolu. Je hodně vtipné a má hlubší myšlenku. Jízdou na kole se bavíme a vychutnáváme si krásy trailů a přírody.

Pokud máte trenažer na manuál od nás, tady je návod jak ho sestavit a pár tipů jak jej používat.

Elektrál

05.09.2018

Na Rychlebských stezkách trávím dost času dost lidí se mě ptalo jak je to s elektrokoly na RS. Oficiální zdůvodnění RS najdete zde. K tomuto zdůvodnění přidám své zkušenosti s elektrokoly.