Podívej se co zrovna dělám

Lukáš Březina

Odmala jsem vyzkoušel několik sportů, ale nejvíc mě uchvátilo horské kolo. Také jsem měl představu pracovat venku, ideálně v lese, a dělat něco, co má smysl. Proto jsem se na podzim roku 2013 přihlásil na školení IMBA Trail Solutions konané na Rychlebských stezkách. Jednalo se o první trailbuilderské soustředění v Čechách, které organizovala ČEMBA ve spolupráci s mezinárodní IMBA. Šlo o čtyři dny nabyté teorii i praxí ve stavění trailů a jeho legislativou.

Stavění trailů a jejich údržba zapadala do mé vize. Proto jsem na jaře 2014 kontaktoval Pavla Horníka, jestli bych mohl pracovat na Rychlebských stezkách. Ten mou nabídku přijal a já se stal Trailbuilderem. Na trailech jsem pracoval s Ondrou Hoigrem, se kterým jsem po práci jezdil na traily. Předal mi několik užitečných rad, které mé jezdecké schoposti posunuly o značný kus dopředu a já se stal Bikerem.

V roce 2015 otevřel na Rychlebských stezkách Bike školu Dušan Mihalečko, který zde začal uplatňovat poznatky získané z Kanady. Měl jsem možnost účastnit se jeho kempů a občas mu pomáhat s organizací. Přitom jsem pozoroval, jak zábavnou formou předává své zkušenosti dalším lidem. Byla to další činnost, která zapadala do mé vize. V červenci jsem se proto přihlásil na kurz Instruktor a průvodce horské a terénní cyklistiky na Palackého univerzitě v Olomouci a stal se Instruktorem. Rok poté si Dušan otevřel Bike školu na Trutnov trails a já po něm převzal Bike školu na Rychlebských stezkách, kterou mám na starosti dodnes. V lednu roku 2018 jsem v absolvoval školení trenérů cyklistiky III. skupiny od Českého svazu cyklistiky a stal se Trenérem.

Fotogalerie