BACKCOUNTRY

Víkendový přejezd zapomenutými Rychlebskými horami nebo Beskyd. Za dva dny zvládneme bezmála 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s vašimi osobními věcmi, teplým jídlem a studenou sprchou. Jede se v klidném tempu a pouze za dobrého počasí.

Backcountry Rychlebské hory

Trasa povede ze základny  Rychlebských stezek přes Horní Lipovou na  Smrk. Poté po hranici až na Borůvkovou horu. Zpět potom přes Račí Údolí a Žulovou na základnu.

Kromě krásných koutů přírody budeme míjet zajímavé turistické místa. Trasa povede přes nejvyšší horu Rychlebských hor Smrk (1 127 m.n.m.).

Backcountry Beskydy

Začátek a konec trasy bude v Rožnově pod Radhoštěm. Pojedeme nejkrásnějšimi místy Beskyd, které nejsou tak frekventované. Trasa povede převážně po hranici, přes vrchol Vysoká a následně zpět do Rožnova. 

Termíny Backcountry 2021

19. - 20. června - Beskydy
24. - 25. července - Rychlebské hory
31. července - 1. srpna - Beskydy
21. - 22. srpna - Rychlebské hory

Přihlášení na Backcountry a jeho cena

Na Backcountry se můžete přihlásit v sekci registrace. S dalšími dotazy se můžete obrátit na info@byt-lepsi.cz. Cena Backcountry je 1 800,- Kč na osobu. Po ukončení Backcountry Vám pošleme odkaz na fotky a videa pořízené během Backcountry.

Co s sebou

Horské kolo v bezvadném stavu. Celoodpružené kolo není podmínkou.

Během Backcountry je povinné mít neustále nasazenou helmu. Doporučujeme rukavice.

Dostatek vody a nějakou menší svačinu.

Mít s sebou věci na opravu případného defektu a roztrženého řetězu.

Tašku s osobními věcmi, stan, spacák a karimatku